Cпівпраця та науковий обмін між Україною і Францією

Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків взяв участь у заході, який відбувся 21 травня в рамках Днів сільськогосподарської освіти і науки Франції в Україні, на базі Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України.

Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків представляли заступник директора з наукової роботи Сінченко В. М. та завідувач відділу технологій вирощування біоенергетичних культур Ганженко О. М.
З вітальним словом виступив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало. Він презентував Національну академію аграрних наук України, наголосивши на її цілях та принципах реформування.
Також, він розповів про Модель науково-організаційних перетворень та інноваційно-інвестиційного розвитку НААН, реалізація якої дозволить збільшити фінансування науки (від 350 млн. грн. до 730 млн. грн.). Це дасть змогу науковцям вирішити багато нагальних проблем: від погашення боргових зобов’язань до розвитку експериментально-виробничої бази аграрної науки; зосередження інноваційного потенціалу науки, високотехнологічного виробництва і трансферно-технологічної інфраструктури на забезпечення конкурентоспроможності АПК.
Ніколя Перрен, Радник Посольства Франції в Україні з питань сільського господарства підкреслив, що Україна це велика аграрна країна, тому важливо розвивати співпрацю в аграрній сфері між двома державами. Особливо зараз, коли в Україні проходять реформи в галузі науки і освіти.