ДЕНЬ ПОЛЯ З ДЕМОНСТРАЦІЇ ВІТЧИЗНЯНИХ ГІБРИДІВ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ

8 жовтня 2013 р. на базі виставково-інноваційного центру НААН України та дослідного поля ІБКіЦБ проведено Національною асоціацією цукровиків «Укрцукор» разом з Інститутом біоенергетичних культур і цукрових буряків науково-практичний семінар з демонстрації вітчизняних гібридів цукрових буряків.

Були присутні керівники і спеціалісти цукрових заводів і цукрових компаній України.

 

 

Відкрила семінар зав. відділом апробації інноваційних розробок Кононюк Н.О., яка проінформувала про роботу виставково-інноваційного центру НААН України.
З інформацією про стан збирання цукрових буряків та підготовку грунту під посів цукрових буряків на наступний рік виступив заступник голови асоціації «Укрцукор» Борисюк П.Г.
Заступник директора з наукової роботи Сінченко В.М. проінформував про придатність вітчизняних гібридів цукрових буряків для вирощування за біоадаптивною технологією.
З питань насінництва та заводської підготовки насіння цукрових буряків до посіву надав інформацію зав. лабораторії насінництва та насіннєзнавства цукрових буряків і біоенергетичних культур Доронін В.А.

Демонстраційний показ селекційних досягнень здійснювали директор ІБКіЦБ Роїк М.В. та зав. відділом селекції цукрових буряків Кулік О.Г.
З інформацією про генетичну стійкість гібридів цукрових буряків вітчизняної селекції до гнилей коренеплодів та хвороб листкового апарату виступила зав. сектором захисту цукрових буряків від шкідників та хвороб Запольська Н.М.
Висновок учасників семінару однозначний - кращими за комплексною оцінкою признані гібриди цукрових буряків Ольжич, Анічка, Булава, які мають на даний час цукристість 17,8-18,4 %, масу одного коренеплоду 1,5-1,8 кг.