Міжнародна асоціація гречки, створена за ініціативою директора ІБКіЦБ академіка Роїка М.В., активно діє

За ініціативи Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків спільно з  Міжнародною асоціацією гречки 11 травня в 2018 року в с. Малополовецьке Фастівського району Київської області відбулася нарада на тему: «Стан та перспективи вирощування гречки. Made in Ukraine». 

В заході прийняли участь заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, Віце-президент НААН України, Директор ІБКіЦБ Академік Микола Роїк, Голова і виконавчі директори Міжнародної асоціації гречки Микола Малієнко та Сергій Громовий, директор департаменту агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації Сергій Шупик,  Віце-президент Спілки пасічників України Віталій Нагорнюк, Голова Об'єднання аграріїв України Анатолій Куценко, Білоцерківський та Сквирський крупозаводи, селекційна компанія «Антарія», керівники та спеціалісти с.-г. підприємств Київської та інших областей, фермери, начальники структурних підрозділів департаменту, начальники структурних підрозділів агропромислового розвитку районних адміністрацій, науковці.

Відкривав нараду голова Міжнародної асоціації гречки, директор СТОВ «Перемога» Малієнко Микола Васильович, який у вступному слові привітав усіх присутніх на заході та окреслив коло проблем, з якими стикаються сільгосптоваровиробники при вирощуванні і реалізації гречки. Головними з яких є невиправдане зменшення розмірів посівних площ в Україні під цією культурою та спад рівня ціни на гречану крупу пов’язану з завезенням значних її партій з Росії через Казахстан.

Заступник міністра Віктор Шеремета наголосив на необхідності регулярних робочих зустрічей та нарад, пов’язаних з проблемами гречки та з підтримкою її виробників; розповів детально про програму, що компенсуватиме 80% вартості українського насіння. Наголосив, що в стратегію роботи міністерства на період до 2022 р внесено зобов’язання введення державної дотації виробникам гречки і жита.

Виконавчий директор Міжнародної Асоціації виробників гречки, співробітник  Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Громовий Сергій представив презентацію на тему «Значення та місце гречки в світі і перспективи України», в якій були приведені аналітичні викладки стосовно урожайності, імпорту та експорту гречки за попередні роки, окреслені перспективи щодо вирощування гречки у 2018 році та наступні роки.

Наголосив на тому, що в Росії передбачається різке скорочення посівних площ під гречкою, тому вирощування її в цьому році принесе прибутки виробникам. Подякував КМУ за підготовку постанови про  заборону ввезення гречки з Росії.

Директор департаменту агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації Сергій Шупик висвітлив інформацію щодо прогнозованих площ посіву гречки в Київській області у 2018 році, представив аналітичну довідку про спільну роботу департаменту та Мінагрополітики з питання розширення в області площ посіву гречки, окреслив проблеми які можуть виникнути і вплинути на кількість посівних площ в цьому році.
Директор ПСП «Глорія» (Черкаська обл..) Станіслав Козлов детально зупинився на економічній доцільності вирощування гречки на прикладі свого господарства. Головною економічною проблемою для виробництва гречки назвав постійно зростаючу орендну плату на землю. Директор ТОВ «Білоцерківхлібопродукт» Іван Шилов сказав, що не дивлячись ні на які негаразди вони посіяли 1000 га гречки. Окреслив болючі місця галузі. Призвав уряд якомога швидше закрити кордони з Росією і Казахстаном. Підтвердив інформацію про невідповідність російської гречки ДСТУ.
Роман Волинець (МНВП «Антарія»), Микола Малієнко (СТОВ «Перемога»), Микола Роїк (НААН України) детально поділились позитивним досвідом вирощування гречки. Зупинились на технологічних елементах які дозволяють покращити виробничі показники.
Віталій Нагорнюк (Віце-президент спілки пасічників України) розповів, що бджолярі мають аналогічні проблеми що і гречкосії. Зацікавив аудиторію інформацією про те, що гречаний мед має унікальні властивості які поважають споживачі, особливо Японці.
Також в рамках заходу було заслухано ще ряд доповідей та аналітичних оглядів щодо стану та перспектив вирощування та переробки гречки в Україні, застосуванню добрив та системи захисту гречки.
Анатолій Куценко «Об'єднання аграріїв України» призвав всіх об’єднатись навколо Міжнародної асоціації гречки щодо допомоги в захисті інтересів галузі, окреслив 10 напрямків співпраці.

Наприкінці зустрічі було зазначено, що пропозиції сільгоспвиробників щодо збільшення гречки будуть опрацьовані та враховані Мінагрополітики.

По результатам посівної компанії домовлено провести додаткову нараду.

Цю новину ви можете подивитися у випуску інформаційної програми «Сьогодні» на каналі «Україна» за 11.05.2018  https://youtu.be/EmFVvfecp78