Науковці діляться досвідом вирощування біоенергетичних культур

03 серпня 2018 року у м. Борщів відбулася виїзна Колегія управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської облдержадміністрації за участю голів РДА, голів міських (селищних) рад, голів ОТГ, керівників житлово-комунальних підприємств області.

Відкрив засідання колегії начальник управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Дмитро Пастернак, який привітав учасників заходу та наголосив на актуальності питань розвитку енергозбереження. Про стан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні та законодавчо-нормативні акти формування тарифів на теплову енергію на основі біомаси розповів директор департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Присутні обговорили питання фінансово-економічної діяльності підприємств житлово-комунального господарства області, питання підготовки підприємств житлово-комунального господарства та бюджетних установ до роботи в області осінньо-зимовий період 2018-2019 рр.

В рамках засідання колегії учасники відвідали НТЦ "Біоенергія", де Михайло Гументик, зав. лабораторією технології вирощування біоенергетичних культур для виробництва біопалива, канд. с.-г. наук та Ярослав Фучило, професор, доктор с.-г. наук від Інституту біоенергетичних культур НААН України зробили презентації матеріалів про використання біомаси спеціально вирощених біоенергетичних культур для виробництва біопалива, а також ознайомили присутніх з новими технологіями вирощування та збирання біомаси високопродуктивних енергетичних культур: енергетичної верби, тополі, міскантусу гігантського та павлонії, які використовуються для виробництва  паливної тріски та твердих видів біопалива.

З кожним днем наближення до опалювального сезону дані питання є актуальними для житлово-комунальних господарств.