Наукові консультації по стану агроценозів біоенергетичних культур

13-14 червня на запрошення ТОВ «Salix-energy» завідувач відділу фітопатології і ентомології, професор Саблук В.Т. надавав науково-практичні консультації з виявлення шкідників і хвороб у посадках біоенергетичних культур та рекомендацій з контролювання їхньої чисельності. Були обстежені посадки біоенергетичної верби, тополі і павловнії у Червоноградському і Сокальському районах Львівської області.
Ці культури висаджені на непродуктивних землях після їх рекультивації силами товариства. Терміни посадок різні – цьогорічні, двох, трьох і більше років. На більшості оглянутих площах посадок верби різної селекції стан рослин задовільний, рослини досягають 2-3 метрової висоти і йде інтенсивний їх ріст.
Щодо молодих посадок тополі, верби і павловнії є тривога відносно їх приживлюваності через відсутність опадів, на поверхні ґрунту утворились тріщини. Частина саджанців не приживаються, вони чорніють і втрачають життєздатність.
Особливо це стосується тополі. Крім того, на тих живцях цієї культури, що прижилися, виявлено заселення імаго і личинками різних віків тополевого листоїда, які інтенсивно пошкоджують молоді листки. Були надані рекомендації щодо контролю чисельності цього фітофага.
На посадках окремих сортів біоенергетичної верби також виявлені шкідники – вербова попелиця, міль горностаєві, а також жуки вербового листоїда. Але їх чисельність поки що незначна і вони не загрожують рослинам.
У цілому враження від побаченого надзвичайно позитивне. Спеціалісти товариства досконало володіють технологією вирощування цих культур і їх переробкою.