НАЗВАНО ІМЕНА ПЕРШИХ ЛАУРЕАТІВ ПРЕМІЇ «ЗОЛОТИЙ МІСКАНТУС 2017»

У рамках церемонії відкриття 13-ї Міжнародної конференції «ЕНЕРГІЯ З БІОМАСИ 2017» (Київ) відбулось урочисте вручення професійної премії «Золотий Міскантус 2017», заснованої редакцією журналу «Біоенергетика|Віоеnеrgy» з метою пропаганди української енергонезалежності й ВДЕ.
 
Нагороди та почесні відзнаки номінантів вручав Президент Всесвітньої Біоенергетичної Асоціації (WBA) Ремігіус Лапінскас.
У 5-ти номінаціях премії першими отримали статуетки «Золотий Міскантус» і почесні грамоти наступні номінанти:
Наука — Микола Роїк, академік, професор, доктор сільськогосподарських наук, директор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН (м.Київ), академік-секретар Відділення рослинництва НААН України.
Просвітництво — Біоенергетична асоціація України, заснована у 2013 році з метою підвищення енергетичної незалежності України шляхом підтримки біоенергетичної галузі.
• Технології та обладнання — компанія «КРІГЕР» — вертикально інтегрований енергохолдинг, що об’єднує: Котлозавод Крігер, Крігеркотлосервіс, Крігер Енергія, Крігербейк.
Проект Року — агро-енергетична компанія «SALIX ENERGY», яка пропонує висадження плантації енергетичної верби, продаж саджанців, надання послуг щодо збору врожаю та виробництва тріски з енергетичної верби, постачання тріски з енергетичної верби як твердого біопалива на біопаливні ТЕЦ в Україні та в Європі; постачання тріски з енергетичної верби як сировини для виготовлення пелет.
Юриспруденція — Георгій Гелетуха, який більше 15 років працює в Інституті технічної теплофізики НАНУ, керуючи відділом біоенергетики. У 2013 році заснував Громадську спілку «Біоенергетична асоціація України».
(Більш докладну розповідь про творчо-наукові й практичні здобутки лауреатів,  a також церемонію вручення «Золотого Міскантусу 2017» вміщено в журналі «Біоенергетика|Віоеnеrgy», 2 (10) 2017).