Нова високопродуктивна біоенергетична культура ПАВЛОВНІЯ

Науковими співробітниками відділу технології вирощування та використання біомаси для виробництва біопалива в 2017 році розпочато пошукові дослідження з інтродукції нової для грунтово-кліматичної зони України культури Павловнія (Paulownia), яка походить родом з Китаю, в народі називають алюмінієве, адамове дерево, або дерево «фенікс» — представник м'якої породи дерев, що набирає біомасу до 150-160 т/га за три роки і росте з неймовірною швидкістю (4-5 м на рік). За 5 років виростає на 16- 20 м, в процесі росту поглинає в середньому 22 кг вуглекислого газу і звільняє 6 кг кисню за рік.

Листя павловнії унікальні за своїм хімічним складом — містять до 20% протеїнів (білків), за смаковими характеристиками нагадують біомасу люцерни, конюшини, тому є цінним кормом у тваринництві.  

Всього у світі налічується до 20 видів цього дерева, з яких 6 видів висаджують для промислових плантацій. Деревина павловнії користується підвищеним попитом у виробництві меблів, фанери, в авіа- і суднобудуванні, при виготовленні музичних інструментів.

Насадження цієї культури здатні запобігати ерозійним явищам у родючих ґрунтових горизонтах, відновлювати в найкоротші терміни постраждалі ділянки землі від пожеж, зсувів, селів та інших природних руйнувань.  

Останнім часом, із пошуком альтернативних джерел енергії, дерево отримало велику популярність у біоенергетиці в європейських країнах, бо темпи росту павловнії дійсно вражають.

На фото рослини другого року вегетації на дослідній ділянці Інституту біоенергетичних культур НААН України після технічного зрізу в травні місяці на даний час сягають більше трьох метрів.