Поглиблюється співпраця в галузі селекції

Поглиблюється співпраця в галузі селекції буряківництва між Казахським науково-дослідним інститутом землеробства і рослинництва та Інститутом біоенергетичних культур і цукрових буряків.
В господарствах Казахстану проводиться випробування сортів і гібридів ІБКіЦБ.
З 2016 року успішно районується  спільний гібрид цукрових буряків Айшолпан авторства Талдикорганської філії КазНДІ землеробства і рослинництва (Казахстан) - 50% та Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків (Україна) - 50%.
Вихідна форма: виділена з матеріалів (БЦ МС х Вп-23) РЦ. Гібрід однонасінний, на стерильній основі. Вегетаційний період 165-170 днів. Стійкий до церкоспорозу і борошнистої роси, їх стійкість в порівнянні з КазСіб-14 відповідно склала 96 і 82%. Максимальна врожайність 600-700 ц / га, цукристість 16,5-17,7%. Його середня продуктивність на сортодільницях Казахстану склала: врожайність 550ц / га, цукристість - 16,2%, збір цукру - 89,1ц / га. За ураженістю кореневими хворобами нижче на 9,9%. Рекомендується для бурякосійних районів республіки.

Між науковцями обох науково-дослідних установ здійснюється постійний обмін інформацією. Нещодавно наш інститут відвідала делегація науковців Казахського НДІ землеробства і рослинництва.В ході зустрічі обговорювались можливості подальшої співпраці й обміну практичними досягненнями.

Директор інституту Микола Володимирович Роїк і спеціалісти інституту надавали консультації і ділились науковим досвідом з питань селекції цукрових буряків та інших культур.

В рамках програми візиту казахські колеги відвідали демонстраційний полігон НААН та дослідне поле ІБКіЦБ (с. Ксаверівка-2, Київська обл.), де було оглянуто дослідні ділянки з вітчизняними й зарубіжними гібридами цукрових буряків, які наочно підтверджують переваги гібридів селекції інституту перед світовими аналогами. Зацікавила їх кукурудза і сорго.
Під час зустрічі сторони визначили пріоритетні напрями для поглиблення співпраці між країнами в галузі селекції цукрових буряків, а також кукурудзи та сорго.