Участь у заході «Досвід енергетичних ферм для створення енергонезалежних громад»

12 жовтня 2018 р. у м. Вінниці відбувся Круглий стіл на тему: «Досвід енергетичних ферм для створення енергонезалежних громад» за участі представників, експертів Міжнародної фундації «Енергетична ферма» м. Осло, Норвегія; експертів з енергоефективності, громадських активістів, представників органів місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад Вінниччини, Тернопільщини, Хмельниччини.
В межах круглого столу учасники познайомились із досвідом та кращими практиками використання відновлювальних ресурсів в Європейському Союзі та в Україні, а також обговорили можливості використання  місцевої сировини та спеціально вирощеної біомаси для отримання теплової та електроенергії в територіальних громадах.
Досвідом та історією створення  «Енергетичної ферми» в Норвегії поділився керівник проекту «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими ресурсами» м. Осло, Норвегія Богдан Радейко.
Про діяльність та розвиток «Енергетичних ферм» в світі розповів генеральний менеджер Міжнародної фундації «Енергетична ферма» м. Осло, Норвегія Ерік Гуле.

В роботі круглого столу приймали участь науковці Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків, які поділилися досвідом з вирощування біомаси енергетичних культур.
Зав лаб. технології вирощування біоенергетичних культур Гументик М.Я. представив презентацію «Технології вирощування високопродуктивних біоенергетичних культур для виробництва біопалива».

На Вінниччині активно впроваджуються нові розробки в галузі біоенергетики та відновлюваних джерел енергії.

Друга частина заходу проходила в селі Северинівна Вінницької області в Навчально-демонстраційному центрі Енергоефективності сільських територій. Учасники заходу ознайомились з комунальними об'єктами, де працюють пілотні проекти з переходу на відновлювальні джерела енергії. Висновок один! Енергонезалежним громадам бути!