Уряд схвалив законопроект про скасування мінімальних цін на цукор та цукрові буряки

26 серпня  2015 року Кабінет Міністрів підтримав законопроект Міністерства аграрної політики і продовольства "Щодо внесення змін до деяких законів України щодо скасування мінімальних цін на цукор та цукрові буряки", про це йдеться в повідомленні Мінагрополітики.

"Він узгоджений з усіма зацікавленими органами виконавчої влади, з Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством фінансів, розглянутий і підтриманий Кабінетом Міністрів і буде внесений на розгляд Верховної Ради як урядовий законопроект", - пояснив заступник директора департаменту продовольства Мінагрополітики Микола Мороз, який також є автором розробки даної ініціативи.
На даний час діє встановлена мінімальна ціна на цукор, нижче якої заборонено реалізовувати продукцію на внутрішньому ринку, в іншому випадку з порушника стягується штраф у розмірі подвійної вартості цукру, реалізація якого була здійснена в обхід чинного закону. Мінагрополітики запропонувало скасувати такий механізм контролю за ринком цукру.
Для споживача це означає, що держава дозволить реалізовувати на ринку дешевий цукор.
Міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко вважає, що скасування такого цінового регулювання сприятиме конкуренції на ринку цукру.
Мінімальні ціни на цукор та цукрові буряки були введені в 1999 році, з тих пір вони щорічно встановлюються Кабінетом Міністрів.