Відбулась міжнародна конференція «Концептуальні підходи до інституційного проектування та інвестування територіальних систем стійкого інклюзивного розвитку на біоекономічній основі»

15 липня 2016 року на базі Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків за сприяння Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників», Інституту законодавчих передбачень і правової експертизи, Української спілки підприємців малого і середнього бізнесу відбулась міжнародна конференція «Концептуальні підходи до інституційного проектування та інвестування територіальних систем стійкого інклюзивного розвитку на біоекономічній основі».

Модератор: Василь Васильович Костицький, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, Президент Асоціація українських правників, заступник директора з наукової роботи Інституту законодавчих передбачень і правової експертизи.

Відкрив конференцію Юрій Сенюк, Президент Міжнародного проектно-інвестиційного консорціуму «BioEU», кандидат фізико-математичних наук, академік Української академії наук.

Були заслухані доповіді, проведена дискусія щодо агропромислових, енергетичних, містобудівних, освітніх, медичних, правових, соціально-економічних проблем розвитку сільських територій.

Актуальними проблемами, які потребують наукового вирішення на сучасному етапі розвитку АПК, є:

  • збільшення частки додаткового продукту, що залишається в агросекторі;
  • кооперація і інтеграція товаровиробників бурякоцукрового виробництва з метою вирощування сировини, її переробки та використання;
  • збільшення робочих місць в сільській місцевості;
  • фінансове забезпечення комплексного розвитку сільських територій;
  • зміцнення економіки сіл і їх відродження;
  • вирішення навчальних процесів в сільській місцевості.

На розгляд був представлений пілотний проект проектування і інвестування територіальних систем стійкого розвитку АПК на прикладі реконструкції Шепетівського цукрового заводу на виробництво біоетанолу, біогазу і електроенергії за зеленим тарифом. Модернізація цукрового заводу – спосіб формування виробничо-технологічного ядра агропромислового кластеру як біоекономічної основи сталого розвитку.