Здобутками інституту цікавиться Казахстан

Інститут в усі часи співпрацював з науково-дослідними установами Республіки Казахстан. За радянської доби ця співпраця була дуже активною. Гібридами Ялтушківської селекції в Казахстані засівали до 60 тис. га щороку. Потім відбувся занепад галузі буряківництва, проте в останні роки інтерес значно зріс завдяки політиці уряду.

6-8 вересня Інститут відвідала делегація Казахського науково-дослідного інституту захисту і карантину рослин ім. Ж. Жіємбаєва. Головні спеціалісти відділу впровадження інновацій Андрій Агєєнко і Руслан Сагітов проходили стажування у відділах гербології, фітопатології та ентомології.

Директор інституту Микола Володимирович Роїк і спеціалісти інституту Макух Ярослав Петрович і Саблук Василь Трохимович надавали консультації і ділились науковим досвідом з питань організації інтегрованого захисту посівів цукрових буряків від хвороб і шкідників та загальних питань вирощування.

В рамках програми візиту казахські колеги відвідали демонстраційний полігон інституту у с. Ксаверівка Київської обл. і Білоцерківську дослідно-селекційну станцію інституту. Директор станції Бузинний Микола Володимирович організував екскурсію полями господарства. Особливе захоплення у гостей викликали дослідні ділянки з вітчизняними й зарубіжними гібридами цукрових буряків, які наочно підтверджують переваги гібридів селекції інституту перед світовими аналогами за стійкістю до хвороб. Зацікавила їх і озима пшениця, популярні сорти, створені селекціонером Ларисою Антонівною Бурденюк-Тарасевич, які навіть в посушливих умовах цього року дали високі врожаї.

Вирішено, що наступним кроком співпраці стане проведення виробничих випробувань сортів і гібридів інституту в господарствах Казахстану з подальшою перспективою їх промислового вирощування.