Прийнято Закон України про дерегуляцію цукрової галузі

4 вересня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні Закон України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру» (№4532).

Ухвалений закон визнає недійсними норми закону “Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру”, якими обмежуються постачання цукру на внутрішній ринок і встановлюються мінімальні ціни на цукор і цукровий буряк.
"Державне регулювання цукрової галузі не тільки втратило свою актуальність, а й стало певною перепоною для розвитку. Тому прийняття «цукрового» законопроекту є важливим і для виробників цукру, і для споживачів. Дерегуляція галузі сприятиме стабілізації цін на внутрішньому ринку, збільшенню кількості виробників цукру, а також сталому функціонуванню цукрової галузі в умовах вільної конкуренції", - прокоментувала прийняття закону заступниця міністра аграрної політики і продовольства України Олена Ковальова.

Зокрема, прийнятим Законом України визначається:
- визнати таким, що втратив чинність, Закон України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру»;
- у частині першій статті 5 Закону України «Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції» виключити слова «крім обов'язкових мінімальних цін на реалізацію (продаж) цукрових буряків для виробництва цукру квоти «А» та квоти «В» і цукру квоти «А», які визначаються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру».