Новий напрямок досліджень

В лабораторії біотехнологічних досліджень в культурі in vitro Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків проводяться дослідження з клонального мікророзмноження різних видів декоративних рослин, зокрема рододендронів.

Рододендрони (лат. Rhododendron) – рослини родини вересових. Рослини сильно відрізняються за розмірами: деякі види досягають висоти 30 м, але є і сланкі чагарнички. Розмір квіток – від крихітних до більше 20 см в діаметрі, двостатеві, з великим, злегка неправильним віночком жовтого, рожевого або пурпурно-фіолетового кольору, зібрані в кисті або щитковидні суцвіття, рідше – поодинокі або по дві. Листя різноманітні за формою і розміром, багаторічні, дворічні або однорічні, сидячі або з черешками, чергові, цілокраї, рідше пилчасті, яйцеподібні, оберненояйцевидні, опушені. Кора і листя багаті дубильними речовинами.

Найбільша різноманітність видів спостерігається в Південному Китаї, Гімалаях, Японії, Південно-Східної Азії, а також у Північній Америці. Зустрічаються також у Південній півкулі – у Новій Гвінеї і на північному сході Австралії.