Євгена

 

Євгена

У Реєстрі сортів рослин України з 2008 року
Рекомендований для усіх зон України

Різновидність - immaculata
• Середньостиглий
• Стійкий до посухи та середньостійкий до перезволоження
• Урожай зеленої маси –  до 38 т/га
• Урожай сухої речовини виковівса – 6,5-8,0 т/га
• Урожай сухої речовини вики в суміші – 3,0-4,5 т/га
• Урожай насіння – 2,1-2,7 т/га
• Вміст білку в зерні  – 20-23%

                                 <<< на попередню

                      

                         Докладніше

Сорт вики ярої Євгена створено шляхом індивідуального відбору із гібридної комбінації Білоцерківська 34 × К-36148 Adeza.
Автори: Сидорчук В.І., Синьогуб С.В.,  Гагін А.О., Петриченко С.М.

Різновидність - immaculata.

Сорт середньостиглий, тривалість періоду сходи-цвітіння 45-55 днів, сходи дозрівання 87-92 дні. Стійкий до посухи протягом вегетаційного періоду, та середньостійкий до перезволоження у другій половині вегетації.

Рослини мають опушене стебло, довжиною 110-130 см. Листки середніх розмірів з 7-8 парами листочків видовжено овальної форми, цільно-крайні з виїмчастим кінчиком листочка. Квітки сидячі, лілово-пурпурового забарвлення, по 2-3 на квітконосі. Боби прямі з гострим зігнутим кінчиком, світло-коричневі, довжиною 5,0-6,2 см, шириною 0,8-0,9 мм, слабоопушені.

Насіння округле, світло-сіре, без малюнку (тільки слабка дифузна коричнева орнаментація). Забарвлення сім’ядолей сіре, рубчик світлий. Маса 1000 насінин 55-65 г.

Сорт Євгена високопродуктивний на кормову масу і насіння.

За даними екологічного сортовипробування в 2004-2007 рр. середній врожай зеленої маси виковівса становив 320 ц/га, сухої речовини виковівса 63,8 ц/га, сухої речовини вики в суміші 31,0 ц/га, насіння вики в одновидовому посіві 23,8 ц/га, що вище  сорту  Білоцерківська 96 на 5-8 %.

Сорт занесений до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні у 2008 році, і рекомендований для вирощування в усіх зонах України.

Технологія вирощування горошку посівного на кормові цілі і зерно

В сівозміні горошок посівний (ярий) і сумішки висівають як парозаймаючу культуру після цукрових буряків,  кукурудзи на зерно, зернових колосових. Викоовес добре конкурує з однорічними і багаторічними бур’янами і може застосовуватись для очищення полів перед посівом зернових та просапних культур.

Суміш для посіву на зелений корм готують із розрахунку 1,8-2,0 млн. схожих насінин/га горошку посівного (ярого)  і 2,5 – 3,0 млн. схожих насінин/га вівса; на зерно 1,2 – 1,5 млн. схожих насінин/га горошку посівного (ярого) і 2,5 млн. схожих насінин/га вівса. Викоовес на зерно сіють в ранні строки, а на кормові цілі – слідом за посівом ранніх зернових культур.

Максимального врожаю насіння горошку посівного (ярого) (2,5-3,0 т/га) в зоні Лісостепу і Центрального Степу України можна досягти вирощуючи його в одновидовому (чистому посіві). Сіють горошок посівний (ярий) в ранні строки рядковим способом з нормою висіву 1,2-1,4 млн. схожих насінин на 1 га  заробляючи  насіння на  глибину 4-5 см. В боротьбі із злаковими бур’янами у фазі третього листка застосовують гербіциди: пантера або тарга-супер по   1,5-2,0 л/га. В боротьбі з попелицею та листовим довгоносиком (фітономусом) посіви обробляють у фазі бутонізації інсектицидом БІ–58 новий 0,5-1,0 л/га.

Скошування горошку посівного (ярого) у валки проводять при побурінні 60% бобів  жаткою ЖСБ 4.2. При обмолоті валків комбайном зменшують оберти барабана до 500-600 об./хв.

                               
                                                               <<< на попередню