Представники Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України прийняли участь у презентації Проекту Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року

21 січня 2020 року Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель презентував Проект Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року.

У розробленні Концепції використані найбільш прогресивні підходи, які застосовуються у створенні стратегічних документів з енергетики у передових міжнародних організаціях, зокрема Міжнародному енергетичному агентстві (МЕА). Ці підходи передбачають застосування багатофакторного економіко-математичного моделювання, що також застосовувалося для визначення другої цілі Національно-визначеного внеску України.
Міністр окреслив найголовніші індикатори, що ставить Мінекоенерго до  виконання відповідно до Концепції:
-  частка ВДЕ до 2050 року повинна збільшитися до 70%, але при цьому її вартість повинна бути збалансована та економічно обґрунтована;
- зменшення частки видобувних галузей в економіці та відповідно повне заміщення вугільних ТЕС до 2050 року;
- перехід до кругової економіки та зменшення відходів, їх раціонального використання;
- побудувати сучасні енергетичні ринки з високим ступенем відкритості та конкретності;
- інтеграція енергетичних ринків України з європейськими.

Закладений в Концепції «зеленого» енергетичного переходу початок змін в перспективі дозволить нашій країні бути серед лідерів  у глобальній боротьбі зі зміною клімату та модернізації економіки з врахуванням потреб сталого розвитку.
Представники Міністерства закликали громадськість, експертів та науковців  активно долучатися до обговорення Концепції та надавати свої пропозиції. Документ буде постійно змінюватися відповідно до зауважень громадськості та економічних реалій.

Проект Концепції оприлюднено на веб-сайті міністерства для обговорення та надання пропозицій.