Верба енергетична - перспективна біоенергетична культура

В Інституті біоенергетичних культур і цукрових буряків проводяться дослідження з технології вирощування і переробляння багаторічних і однорічних біоенергетичних культур, що використовуються для виробництва біопалива (буряки цукрові та кормові, сорго цукрове та зернове, ріпак, кукурудза, енергетична верба, тополя, павловнія, міскантус, свічграс та ін.).
Проводиться селекційна робота по створенню адаптованих до умов України сортів біоенергетичних культур. На базі мережі наших дослідних станцій, які географічно розташовані в різних ґрунтово-кліматичних зонах України, маємо унікальну можливість вивчати, як поводять себе наявні та створені власні сорти цих рослин в тому чи іншому регіоні.
Крім того, відділ технології вирощування біоенергетичних культур розробляє технології промислового вирощування цих рослин.

З технологією  вирощування енергетичних плантацій верби можна ознайомитись за посиланням.

Інститут  надає кваліфіковані послуги з наукового супроводу вирощування енергетичних культур (міскантус, свічграс, верба, тополя, павловнія та ін.) для виробництва біопалива, а також реалізує посадковий та насіннєвий матеріал цих культур власної селекції.

Про технологію вирощування маточного матеріалу верби прутовидної сорту Збруч (занесений до Державного реєстру сортів України у 2018 р.)  розповідає зав. лаб. досліджень технологій вирощування і переробляння багаторічних та однорічних біоенергетичних культур Гументик М.Я. за посиланням:     https://youtu.be/LaBMAIWE280