Публікації

Методичні рекомендації «Методологічні основи селекції жита озимого на гетерозис»

Науковцями Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків та Верхняцької дослідно-селекційної станції на основі багаторічних досліджень розроблено методичні рекомендації «Методологічні основи селекції жита озимого на гетерозис» ( Мазур З.О., Корнєєва М.О., Орлов С.Д., Байда М.П.).

Паразитичні види фітонематод у посівах цукрових буряків: науково-методичні рекомендації

Вийшли друком науково-методичні рекомендації: Калатур К. А., Янсе Л. А., Янсе Я. Д. Паразитичні види фітонематод у посівах цукрових буряків : науково-методичні рекомендації. Київ: ІБКіЦБ, 2023. 40 с.

Рекомендації фахівців ІБКіЦБ щодо захисту основних сільськогосподарських і біоенергетичних культур від бур’янів, шкідників та хвороб у 2023 році

Науковці ІБКіЦБ підготували науково-практичні рекомендації щодо захисту основних сільськогосподарських  і біоенергетичних культур від бур’янів,  шкідників та хвороб у 2023 році.

Збірник матеріалів 13-ї науково-практичної конференції «Гербологія в сучасному екологічно безпечному землеробстві»

Вийшов друком збірник матеріалів доповідей 13-ї науково-практичної конференції «Гербологія в сучасному екологічно безпечному землеробстві», присвяченій пам’яті видатного вченого герболога, члена Європейської асоціації гербологів (EWRS) (1993

«Стевія (Stevia Rebaudiana Bertoni): біологія, вирощування, переробка та економіка»

Головний науковий співробітник лабораторії селекції цукрових та кормових буряків, доктор сільськогосподарських наук Стефанюк В.Й. у співавторстві з Павліченко М.В. видав монографію «Стевія  (Stevia Rebaudiana Bertoni): біологія, вирощування, переробка та економіка».

«Енергетична верба: технологія вирощування та використання»

На початку лютого 2023 року у вінницькому видавництві «ТВОРИ» вийшла з друку монографія науковців ІБКіЦБ НААН України «Енергетична верба: технологія вирощування та використання». Під загальною редакцією доктора с.-г. наук, професора В.М. Сінченка.

Агроекологічні основи формування продуктивності цукроносних культур для біопалива – результати комплексних досліджень

Вийшла з друку монографія «Агроекологічні основи формування продуктивності цукроносних культур для біопалива» (ISBN 978-966-924-997-5). У книзі висвітлено результати комплексних досліджень, проведених у відділі селекції і сталих технологій вирощування та переробляння біоенергетичних культур ІБКіЦБ НААН упродовж 2010 - 2020 років з агробіологічного обґрунтування процесу формування продуктивності цукроносних культур як сировини для виробництва біопалива у Лісостепу України.

Моніторинг поширення та розвитку шкідників і хвороб у посівах буряків цукрових

 
У журналі  «Карантин і  захист рослин» № 4 за 2022 р. за авторством доктора с.-г. наук, професора Саблука В.Т., к.с.-г.н. Запольської Н.М., к.б.н. Шендрик К.М. і аспіранта Димітрова В.Г. вийшла стаття «Моніторинг поширення та розвитку шкідників і хвороб у посівах буряків цукрових», у якій йдеться про стан популяцій основних фітофагів і асоціації збудників та методів контролювання їхньої чисельності.

Сторінки