ДП ДГ «Шевченківське» ІБКіЦБ спільно з НААН України провело виставку-ярмарок на честь Дня фермерів

20 вересня  2018 р. на базі ДП ДГ «Шевченківське» була проведена виставка-ярмарок племінного та селекційного матеріалу дослідних господарств НААН України. У заході взяли участь представники НААН та Мінагрополітики.

Джерело фото: Kurkul.com

 

Державне підприємство дослідне господарство «Шевченківське» (с. Денихівка, Тетіївський район, Київська область) – одне з найстаріших науково-дослідних установ у нашій країні з насінництва цукрових буряків, яке підпорядковане Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків національної академії аграрних наук України і яким керує Олег Вікторович Балагура.
Пріоритетним напрямком діяльності господарства є вирощування та реалізація елітного насіння буряків цукрових вітчизняної селекції.
У ДП ДГ «Шевченківське» вирощують також зернові, технічні та кормові культури, займаються виробництвом молока, яєць, м`яса ВРХ та свиней і розведенням племінного молодняка ВРХ та свиней.

   

 

 

 

 

 

В рамках виставки-ярмарки президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало заявив, що єдиним інструментом відродження тваринництва в Україні є аграрна наука.
Він нагадав, що галузь зазнала величезних втрат за роки незалежності. «Сьогодні уряд абсолютно правильно пропонує робити ставку на фермерство. За умови підтримки з боку держави та в плідній співпраці з наукою фермери можуть створювати малі та середні ферми, відновлюючи потенціал галузі», — сказав Ярослав Гадзало.
Він додав, що на сьогодні 49 установ у структурі НААН мають статус племзаводів. У системі академії поголів’я ВРХ налічує 35 тис., корів — 15 тис., серед яких 60% є племінними; поголів’я свиней налічує 22 тис. голів. Щороку НААН реалізує до 3 тисяч племінного молодняка ВРХ та понад 10 тис. поголів’я поросят, овець та інших тварин. Одним із кращих господарств є ДП ДГ «Шевченківське». Таких господарств в структурі НААН близько десяти. «Ми зробили ставку на покращення властивостей вітчизняного поголів’я: воно витримує кліматичні умови, адаптоване до умов вирощування й утримання. Годі шукати кращого», — зазначив президент НААН.

Під час  проведення заходу Ярослав Гадзало також зупинився на досягненнях господарств системи НААН в галузі насінництва сільськогосподарських культур.
Він повідомив, що система Національної академії аграрних наук України виробила 32 тисячі тонн насіння під урожай 2019 року, або на 2 тис. тонн більше, ніж торік.
Зосередив увагу на перевагах вітчизняного насіння. Він закликав виробників не шукати і не переплачувати за імпортне насіння, звертаючи увагу на потенціал і властивості сортів нашої селекції.

 

 

Олег Балагура розповів про мету свята та чому його проведення є важливим сьогодні.
«Були запрошені понад 70 державних господарств, 30 інститутів (приїхало 27), щоб показати свою продукцію, а також близько 100 фермерів, які підтримують українську аграрну науку. Головною метою було показати досягнення тваринництва. Тому, що сьогодні тваринництво в Україні це проблемна галузь. Сьогодні тут представлені досягнення у галузі тваринництва зі всієї України», — підкреслив керівник господарства.