Інститут показав свої наукові здобутки на Всеукраїнському дні поля 2015

24 червня 2015 р. на базі УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого (смт Дослідницьке, Васильківського району, Київської області) відбувся Всеукраїнський день поля 2015.
Мета заходу: поширення новітніх техніко-технологічних рішень в агропромисловому комплексі України та залучення сільгосптоваровиробників до широкого використання сучасної техніки і технологій.

Вітальними словами День поля відкрили Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко та президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало.
Ярослав Гадзало зазначив, що «такі заходи, як Всеукраїнський день поля, важливі для аграрної науки та аграрного виробництва. Це можливість побачити здобутки наших аграріїв та  науковців. Ми постараємося зробити так, щоб представники виробництва змогли поспілкуватися з науковцями, отримати рекомендації з використання сортового потенціалу України, щоб отримати від нього найбільшу віддачу».
Після пленарної частини учасники Дня поля ознайомились з експозицією інноваційних розробок науково-дослідних установ НААН України. Зокрема, Інститут біоенергетичних культур та цукрових буряків представив експозицію з питань біоенергетики, а саме: тверді види біопалива, способи розмноження біоенергетичних культур за допомогою культури in vitro, рідкі види палива, одержані з різних енергетичних культур, а також наукові досягнення в буряківництві.
Були організовані також майстер-класи за інтересами: проект «Агроперспектива», проект «АгроОлимп», «БіоТехнологія», «Strip-Till», «Біоенергетичний конвеєр».
В рамках проекту «Біоенергетичний конвеєр» була заслухана доповідь зав. відділом технологій вирощування біоенергетичних культур ІБКіЦБ Ганженко А.О. на тему «Потенціал біоенергетичних рослин».
Згідно програми заходу відбулось також ознайомлення  з перспективними сортами та гібридами сільськогосподарських культур на Виставково-інноваційному полігоні НААН України, де висіяна 1071 ділянка вітчизняних сортів і гібридів селекції наукових установ Національної академії аграрних наук України.
Про новітні наукові розробки з селекції наукових установ НААН розповів директор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Микола Роїк, зокрема представив нові гібриди цукрових буряків з потенціалом урожайності понад 60 т/га. Селекціонер, доктор біологічних наук Л.А. Бурденюк-Тарасевич ознайомила присутніх з власними високопродуктивними сортами озимої пшениці, виведеними на Білоцерківській дослідно-селекційній станції.
Учасники Дня поля високо оцінили досягнення науковців, які безперечно найдуть своє втілення на полях України.