Дієтичний

 

Овес голозерний Дієтичний

Занесений до Реєстру сортів рослин України з 2015 р. 

Автори сорту: Л.П.Нечепоренко, Ю.Ф.Кулик, С.П.Ворожко, Ф.М.Парій, Я.Ф.Парій, М.Ф.Парій, Ю.О.Парій, В.В.Скорик,Т.В. Єгорова
Сорт вівса ярого голозерного Дієтичний створений науковцями Верхняцької дослідно–селекційної станції у співпраці з Всеукраїнським науковим інститутом селекції 

Метод створення: шляхом міжсортової гібридизації та багаторазового індивідуально-сімейного добору по кількісних та якісних ознаках з комбінації (Деснянський / Abel).
Апробаційні ознакирізновидність nuda.
Рослина за габітусом проміжна. Опушеність найнижчих листків відсутня або дуже слабка. Відсутня опушеність найвищого вузла на стеблі. Волоть:  орієнтація гілочок стисла, положення гілочок – напівпряме, положення вторинних колосків – поникле, волоть за довжиною – довга. Остистість відсутня. Має добре виповнене голе зерно, білого кольору з кремовим відтінком.
Маса 1000 зерен – 26,4 г.
Біологічні ознаки: сорт ранньостиглий, вегетаційний період складає – 70-90 днів. проти осипання та вилягання – 8-9 балів. Не уражується корончастою іржею та поєднує високу стійкість до летючої сажки і посухи.
Господарські ознаки: За роки станційного сортовипробування врожайність сорту складає – 4,9-5,7 т/га.
Якість зерна:  вміст білка – 19,4 %, жиру – 3,33%.
Агротехнічні вимоги: рекомендована норма висіву 5,0-5,5млн. шт./га. Сорт має хороші показники по врожайності в зонах Полісся і Степу. 

 

                                                      <<< на попередню