Ліла

 

Ліла

У Реєстрі сортів рослин України з 2010 року
Рекомендований для зон Полісся і Лісостепу

Різновидність - atomaria
• Середньостиглий
• Стійкий до посухи та перезволоження
• Урожай зеленої маси –  до 37 т/га
• Урожай сухої речовини виковівса – 6,5-8,0 т/га
• Урожай сухої речовини вики в суміші – 3,0-4,5 т/га
• Урожай насіння – 2,2-2,6 т/га
• Вміст білку в зерні  – 20-22%

                                   <<< на попередню

                        

                           Докладніше

Сорт виведений шляхом добру із штучної популяції гібридів. Належить до різновидності  atomaria.
Автори: Сидорчук В.І., Синьогуб С.В., Гагін А.О., Петриченко С.М.

Середньостиглий, тривалість періоду сходи-цвітіння 45-53 дні, сходи дозрівання 85-90 днів. Стійкий до посухи протягом вегетаційного періоду, та перезволоження у другій половині вегетації.

Стебло зелене з слабким опушенням, висотою - 110-150 см. Облистяність рослин становить 50-57%. Листки середніх розмірів з 7-8 парами листочків видовжено-овальної форми, цільно-крайні з ввігнутим кінчиком листочка. Квітки сидячі, лілово-пурпурового забарвлення, по дві на квітконосі.

Боби прямі з гострим зігнутим кінчиком, світло-коричневі, довжиною 5,5-6,8 см, шириною 0,8 см, слабоопушені. Середня кількість бобів на рослині - 18; середнє число насінин в бобі - 5. Насіння має сіре забарвлення з блакитно-чорною орнаментацію, у вигляді густої крапчастості. Колір насіннєвого рубчика світлий, забарвлення сім’ядолей сіре. Маса 1000 зерен - 51-64 г.

Високопродуктивний при вирощуванні на кормову продуктивність. За результатами випробування сорту Ліла на Івано-Франківській ДЦЕСР в 2007 році одержані рекордні показники по врожаю зеленої маси вико-вівса - 675 ц/га, сухої речовини вико-вівса - 152,7 ц/ га, сухої речовини вики в суміші - 66,9 ц/га.

Сорт занесений до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні у 2010 році і рекомендований для вирощування в зонах Полісся і Лісостепу.

Технологія вирощування горошку посівного на кормові цілі і зерно

В сівозміні горошок посівний (ярий) і сумішки висівають як парозаймаючу культуру після цукрових буряків,  кукурудзи на зерно, зернових колосових. Викоовес добре конкурує з однорічними і багаторічними бур’янами і може застосовуватись для очищення полів перед посівом зернових та просапних культур.

Суміш для посіву на зелений корм готують із розрахунку 1,8-2,0 млн. схожих насінин/га горошку посівного (ярого)  і 2,5 – 3,0 млн. схожих насінин/га вівса; на зерно 1,2 – 1,5 млн. схожих насінин/га горошку посівного (ярого) і 2,5 млн. схожих насінин/га вівса. Викоовес на зерно сіють в ранні строки, а на кормові цілі – слідом за посівом ранніх зернових культур.

Максимального врожаю насіння горошку посівного (ярого) (2,5-3,0 т/га) в зоні Лісостепу і Центрального Степу України можна досягти вирощуючи його в одновидовому (чистому посіві). Сіють горошок посівний (ярий) в ранні строки рядковим способом з нормою висіву 1,2-1,4 млн. схожих насінин на 1 га  заробляючи  насіння на  глибину 4-5 см. В боротьбі із злаковими бур’янами у фазі третього листка застосовують гербіциди: пантера або тарга-супер по   1,5-2,0 л/га. В боротьбі з попелицею та листовим довгоносиком (фітономусом) посіви обробляють у фазі бутонізації інсектицидом БІ–58 новий 0,5-1,0 л/га.

Скошування горошку посівного (ярого) у валки проводять при побурінні 60% бобів  жаткою ЖСБ 4.2. При обмолоті валків комбайном зменшують оберти барабана до 500-600 об./хв.

                                   
                                                             <<< на попередню