Озіряна

 

Озіряна

У Реєстрі сортів рослин України з 2014 року
Рекомендований для зон Лісостепу і Полісся

Різновидність - immaculata
• Середньостиглий
• Стійкий до посухи та перезволоження
• Урожай зеленої маси –  28-42 т/га
• Урожай сухої речовини виковівса – 6,0-8,0 т/га
• Урожай сухої речовини вики в суміші – 2,5-5,5 т/га
• Урожай насіння – 2,2-2,9 т/га
• Вміст білку в зерні  – 22-24%

                                     <<< на попередню

Технологія вирощування горошку посівного на кормові цілі і зерно

В сівозміні горошок посівний (ярий) і сумішки висівають як парозаймаючу культуру після цукрових буряків,  кукурудзи на зерно, зернових колосових. Викоовес добре конкурує з однорічними і багаторічними бур’янами і може застосовуватись для очищення полів перед посівом зернових та просапних культур.

Суміш для посіву на зелений корм готують із розрахунку 1,8-2,0 млн. схожих насінин/га горошку посівного (ярого)  і 2,5 – 3,0 млн. схожих насінин/га вівса; на зерно 1,2 – 1,5 млн. схожих насінин/га горошку посівного (ярого) і 2,5 млн. схожих насінин/га вівса. Викоовес на зерно сіють в ранні строки, а на кормові цілі – слідом за посівом ранніх зернових культур.

Максимального врожаю насіння горошку посівного (ярого) (2,5-3,0 т/га) в зоні Лісостепу і Центрального Степу України можна досягти вирощуючи його в одновидовому (чистому посіві). Сіють горошок посівний (ярий) в ранні строки рядковим способом з нормою висіву 1,2-1,4 млн. схожих насінин на 1 га  заробляючи  насіння на  глибину 4-5 см. В боротьбі із злаковими бур’янами у фазі третього листка застосовують гербіциди: пантера або тарга-супер по   1,5-2,0 л/га. В боротьбі з попелицею та листовим довгоносиком (фітономусом) посіви обробляють у фазі бутонізації інсектицидом БІ–58 новий 0,5-1,0 л/га.

Скошування горошку посівного (ярого) у валки проводять при побурінні 60% бобів  жаткою ЖСБ 4.2. При обмолоті валків комбайном зменшують оберти барабана до 500-600 об./хв.

                                         
                                         <<< на попередню