Ярослава

 

Ярослава

У Реєстрі сортів рослин України з 2006 року
Рекомендований для зон Лісостепу і Полісся

Різновидність - immaculata
• Середньостиглий
• Стійкий до посухи та перезволоження
• Урожай зеленої маси – 35-45 т/га
• Урожай сухої речовини виковівса – 6,0-8,5 т/га
• Урожай сухої речовини вики в суміші – 3,0-5,5 т/га
• Урожай насіння – 2,2-2,8 т/га
• Вміст білку в зерні – 22-25%

                                    <<< на попередню

                           

                         Докладніше

Сорт вики ярої Ярослава створено шляхом індивідуального відбору із гібридної комбінації Білоцерківська 50 × Білоцерківська 9.
Автори - Сидорчук В.І., Синьогуб С.В.

Різновидність - immaculata.
Середньостиглий.  Тривалість періоду сходи  -  цвітіння 50-58 днів, сходи - дозрівання – 86-94 днів. Стійкий до несприятливих абіотичних факторів протягом вегетації.
Рослини мають слабоопушене стебло, довжиною 125-140 см., листки середніх розмірів, з 8 парами листочків ланцетної форми, боби прямі, з гострим зігнутим кінчиком, слабоопушені, довжиною 5,5 – 6,7 см. Стулки бобів світло-коричневі, горбкуваті. Насіння округле, світло-коричневе, без малюнку, забарвлення сім’ядолей оранжеве. Маса 1000 насінин 50-60 г.

Сорт Ярослава високопродуктивний на кормову масу і насіння. За даними випробування на Чернігівському ДЦСС в 2005 році врожай зеленої маси виковівса становив 423 ц/га, сухої речовини виковівса 86,2 ц/га, сухої речовини вики в суміші 61,7 ц/га, насіння виковівса 38,0 ц/га, в тому числі вики 26,3 ц/га.

Сорт занесений до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні у 2006 році і рекомендований для вирощування в зонах Лісостепу і Полісся.

Технологія вирощування горошку посівного на кормові цілі і зерно

В сівозміні горошок посівний (ярий) і сумішки висівають як парозаймаючу культуру після цукрових буряків,  кукурудзи на зерно, зернових колосових. Викоовес добре конкурує з однорічними і багаторічними бур’янами і може застосовуватись для очищення полів перед посівом зернових та просапних культур.

Суміш для посіву на зелений корм готують із розрахунку 1,8-2,0 млн. схожих насінин/га горошку посівного (ярого)  і 2,5 – 3,0 млн. схожих насінин/га вівса; на зерно 1,2 – 1,5 млн. схожих насінин/га горошку посівного (ярого) і 2,5 млн. схожих насінин/га вівса. Викоовес на зерно сіють в ранні строки, а на кормові цілі – слідом за посівом ранніх зернових культур.

Максимального врожаю насіння горошку посівного (ярого) (2,5-3,0 т/га) в зоні Лісостепу і Центрального Степу України можна досягти вирощуючи його в одновидовому (чистому посіві). Сіють горошок посівний (ярий) в ранні строки рядковим способом з нормою висіву 1,2-1,4 млн. схожих насінин на 1 га  заробляючи  насіння на  глибину 4-5 см. В боротьбі із злаковими бур’янами у фазі третього листка застосовують гербіциди: пантера або тарга-супер по   1,5-2,0 л/га. В боротьбі з попелицею та листовим довгоносиком (фітономусом) посіви обробляють у фазі бутонізації інсектицидом БІ–58 новий 0,5-1,0 л/га.

Скошування горошку посівного (ярого) у валки проводять при побурінні 60% бобів  жаткою ЖСБ 4.2. При обмолоті валків комбайном зменшують оберти барабана до 500-600 об./хв.

                                <<< на попередню