Буряківництво і біоенергетика в Україні: історія, наука, виробництво, люди (до 95-річчя ІБКіЦБ НААН України)

Вийшла з друку монографія "Буряківництво і біоенергетика в Україні: історія, наука, виробництво, люди (до 95-річчя ІБКіЦБ НААН України)" під загальною редакцією академіка НААН України М.В. Роїка: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017. - 352 с.

У монографії викладено в історичному аспекті результати 95-річних досліджень Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків (до 2011 року – Інститут цукрових буряків), який є науковим і координаційно-методичним центром з питань буряківництва й біоенергетичних ресурсів.

Наукове видання, в підготовці якого взяли участь 98 провідних фахівців інституту та мережі його дослідно-селекційних станцій і господарств, змістовно розповідає про основні етапи його розвитку, хронологію наукових пошуків декількох поколінь учених, які назавжди залишили свій слід у науці (вперше в світовій практиці створили високопродуктивні конкурентоспроможні однонасінні цукрові буряки, широко відомі сорти озимої пшениці, жита, гороху, вики ярої, проса та ряду інших сільськогосподарських культур, зокрема, й новітніх для України біоенергетичних культур, розробили сучасні енергоощадні біоадаптивні технології їх вирощування та переробляння, шляхи й способи підвищення врожайності і якості цукрових буряків та інших культур на основі найбільш раціонального використання наявних технічних засобів і технологій), розкриває досвід та науково-практичні здобутки науковців ІБКіЦБ у ХХІ ст., одне слово, може стати «ключем» для наукових працівників, спеціалістів сільського господарства, аспірантів та студентів аграрних закладів у світ науки.