Агроекологічні основи формування продуктивності цукроносних культур для біопалива – результати комплексних досліджень

Вийшла з друку монографія «Агроекологічні основи формування продуктивності цукроносних культур для біопалива» (ISBN 978-966-924-997-5). У книзі висвітлено результати комплексних досліджень, проведених у відділі селекції і сталих технологій вирощування та переробляння біоенергетичних культур ІБКіЦБ НААН упродовж 2010 - 2020 років з агробіологічного обґрунтування процесу формування продуктивності цукроносних культур як сировини для виробництва біопалива у Лісостепу України.
У монографії встановлено агробіологічні основи формування продуктивності сорго цукрового (Sorghum saccharatum (L.) Moench) і буряків цукрових (Beta vulgaris L.) залежно від сортового асортименту, доз мінеральних добрив, строків сівби насіння та збирання цукромісткої біомаси для різних частин Лісостепу України. Встановлено морфологічні й фізіологічні особливості формування і реалізації біологічного потенціалу продуктивності цукроносних культур. Обґрунтовано оптимальні строки збирання врожаю залежно від елементів технології вирощування та факторів зовнішнього середовища, що забезпечують максимальний вихід енергії з одиниці площі посівів цукроносних культур.
Монографія призначена для науковців, студентів вищих аграрних закладів освіти ІІІ-IV рівнів акредитації, агрономів, керівників господарств, фермерів, зацікавлених у вирощуванні цукроносних культур на біопаливо.

Для цитування: Ганженко О.М. Агроекологічні основи формування продуктивності цукроносних культур для біопалива: монографія. – Вінниця, ТОВ «Нілан-ЛТД», 2023. – 320 с.