Вічна пам'ять про д.с.-г.н., професора БУРДЕНЮК-ТАРАСЕВИЧ ЛАРИСУ АНТОНІВНУ ( 25.06.1938-3.05.2024)

Вічна пам'ять про д.с.-г.н., професора БУРДЕНЮК-ТАРАСЕВИЧ ЛАРИСУ АНТОНІВНУ ( 25.06.1938-3.05.2024).

Вона була відомим селекціонером озимої пшениці.
Після закінчення Білоцерківського СГІ у її трудовій книжці був лише один запис - 64 роки трудового життя вона віддала науці на Білоцерківській ДСС мережі ІБКіЦБ.

У 2001 р. за результатами наукових досліджень радіомутантів зернових культур Чорнобильської зони нею було захищено докторську дисертацію. Створена нею колекція нових вихідних форм пшениці стала основою більше 40 сортів озимої пшениці з високою урожайністю і адаптивністю. У сучасному Державному Реєстрів сортів рослин України і нині є 29 сортів цієї культури за її авторством.
Лариса Антонівна - відомий науковець. Свої теоретичні дослідження, практичні селекційні схеми і методики описані нею у 150 наукових працях. Вона була активним учасником міжнародних наукових конференцій, генетичних з'їздів, виставок, де пропагувала інноваційні .розробки у сфері селекції і сорти новітнього покоління зернових культур. Свої знання і досвід вона передавала молодому поколінню - студентам, аспірантам, науковцям створивши наукову школу дослідників. За свою самовіддану працю вона здобула шану і авторитет серед колег, а також неодноразово її трудовий подвиг було відзначено і Академією аграрних наук, і на державному рівні. У повсякденному житті її запам'ятають як людину щедрого і доброго серця, невтомну трудівницю з високим почуттям обов'язку. У родинному житті вона була прекрасною дружиною, матір'ю двох чудових синів..
Багато чудових слів було сказано її колегами, учнями, друзями . У всіх поминальних виступах звучало запевнення, що її справа буде продовжена, а її завжди пам'ятатимуть як людину потужної працездатності, високої моралі і честі. А кращим пам'ятником для неї буде українське поле, засіяне її сортами озимої пшениці, а також значущий внесок у селекційно-генетичну науку України.

Вічна і вдячна пам'ять про Ларису Антонівну Бурденюк-Тарасевич завжди житиме в наших серцях....6.05.2024.

м. Біла Церква.