Інтродукція високопродуктивних сортів енергетичної верби та технологічні аспекти її вирощування

 
Вийшла друком колективна монографія «Інтродукція високопродуктивних сортів енергетичної верби та технологічні аспекти її вирощування» за авторства  В.М. Сінченко, Я.Д. Фучило, О.М. Ганженко, М.Я. Гументик, І.В. Гнап. та І.Д. Іванюк. ISBN 978-617-8007-57-7
 
У монографії наведено результати багаторічних досліджень з інтродукції високопродуктивних сортів енергетичної верби шведської та польської селекції. На основі системного аналізу відібрано три сорти шведської селекції, які забезпечують найвищий енергетичний потенціал в п України. У монографії також наведено результати досліджень з впливу сортових особливостей, способів садіння живців та доз мінеральних добрив на продуктивність та вихід енергії з біомаси верби за умов плантаційного її вирощування. Створення плантацій енергетичних верб дозволить збільшити обсяги виробництва і використання біопалив, що забезпечить зменшення споживання природного газу та інших викопних ресурсів, які Україна змушена імпортувати. 
Рекомендовано для сільськогосподарських підприємств, фермерських та особистих селянських господарств, зацікавлених у вирощуванні деревної енергетичної біомаси.