День поля «День соєвого поля»

27 серпня 2015 року  на полігоні Виставково-інноваційного центру НААН (с. Ксаверівка-2, Васильківський район, Київська область) відбувся День поля «День соєвого поля».
Мета заходу: оцінка вітчизняних сортів сої в умовах Лісостепу України та пошук шляхів розкриття потенціалу їх продуктивності.
У Дні поля взяли участь керівники та спеціалісти Національної академії аграрних наук України, відомі селекціонери і генетики установ мережі НААН, керівники фермерських господарств. Також були присутні виробники сої з Вінницької, Черкаської, Житомирської та Херсонської областей. У заході взяв участь директор інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН Роїк М.В.
Зі вступним словом виступив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало.
Були розглянуті питання щодо світових тенденцій виробництва сої та сортових ресурсів цієї культури вітчизняної селекції, агробіологічні основи технологій вирощування сої, шкодочинні об’єкти культури за умов вегетації 2015 року та мікробні препарати в технології вирощування сої.
В рамках Дня поля відбулася демонстрація сортів сої вітчизняної і закордонної селекції та селекційних напрацювань науковців.