Дослідження з біоенергетичними рослинами у 2022 році

У відділі селекції і сталих технологій вирощування та переробляння біоенергетичних культур проводяться роботи із закладання польових дослідів, мета яких встановити оптимальні параметри технологічних процесів вирощування однорічних та багаторічних біоенергетичних рослин, сировина яких використовується для виробництва різних видів біопалива.

Окрім агротехнічних заходів, вивчаються також екологічні та економічні аспекти вирощування рослинної біомаси. Зокрема у тривалому стаціонарному досліді вивчається вплив тривалого вирощування багаторічних деревних та злакових біоенергетичних культур на показники родючості ґрунту. Ці досліди проводяться на малопродуктивних землях Ялтушківської дослідно-селекційної станції ІБКіЦБ НААН. У березні цього року проведено черговий відбір зразків ґрунту для проведення агрохімічних аналізів (керівник завдання: Ганженко О.М.).

Не забуваємо і про головну нашу культуру – цукрові буряки, які на сьогодні є однією з найперспективніших рослин для галузі біоенергетики. У відділі в умовах польового експерименту вивчаються сучасні сорти буряків цукрових вітчизняної селекції з метою оцінки їх енергетичного потенціалу. Досліджується також вплив агротехнічних заходів на собівартість вирощеної біомаси та її енергетичну цінність. Дослід з енергетичними цукровими буряками закладено 15 квітня на Білоцерківській дослідно-селекційній станції ІБКіЦБ (керівник завдання: Хіврич О.Б.)

На Дослідному Полі ІБКіЦБ НААН (Ксаверівка 2) 30 квітня закладено дослід з вирощування посадкового матеріалу міскантусу гігантського. Передбачається вивчити вплив густоти насаджень та параметрів гребеня на вихід ризомів з одиниці площі. Дослідження проводяться з високопродуктивним сортом міскантусу гігантського Осінній Зорецвіт, створеним селекціонерами ІБКіЦБ (керівник завдання: Кравчук В.І.).

У цьому році продовжуються дослідження з павловнією, дослідні плантації якої закладено у Ялтушківській ДСС. Плантації перебувають в доброму стані, ознак пошкоджень від низьких температур у зимовий період не спостерігається. Дослідженнями передбачається встановити оптимальну схему садіння павловнії в умовах західної частини Лісостепу України (керівник завдання: Гументик М.Я.).

Дослідження з біоенергетичними рослинами у 2022 році

 

 

 

Приєднані файли: