Перспективність використання сорго звичайного для біоенергетики. Вивчення технології вирощування сорго звичайного на біопаливо

Сорго звичайне двокольорове або зернове (Sorghum bicolor (L.) Moench) одна з найбільш високопродуктивних злакових культур універсального призначення, яку вирощують для продовольчого, кормового та технічного призначення. Характерною особливістю є відносна стійкість до посухи і спеки, що робить його ідеальним зерновим продуктом для споживання людиною і твариною в регіонах з екстремальними температурами та мінімальними опадами, особливо з посушливим кліматом.

Сорго звичайне не вибагливе до умов вирощування і дуже економно та високопродуктивно витрачає вологу. На формування одиниці сухої речовини сорго використовує лише 300 одиниць води, у той час як у кукурудза –450, соя – 500, люцерна – 700. Останнім часом сорго розглядають як біоенергетичну культуру, оскільки з його зерна можна виготовляти біоетанол, а зі стебел – тверде біопаливо. З одного гектара посівів можна зібрати до 7-12 т/га зерна з загальним вмістом крохмалю в зерні до 70-80 %, що забезпечує вихід біоетанолу на рівні 4-5 т/га.

Враховуючи актуальність використання сорго звичайного двокольорового в Інституті біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН проводяться дослідження з розроблення екологічних та біологічних основ високопродуктивного вирощування цієї культури у різних ґрунтово-кліматичних зонах України (РК 0121U100401). Метою наукових досліджень є оптимізувати елементи технології вирощування сорго звичайного на біопаливо.

В дослідженнях проводяться обліки та спостереження за посівами, вимірюються біометричні показники рослин, здійснюються визначення якісних показників у дослідженнях сорго, тощо.