Про результати наукових досліджень науковими установами НААН України за 2021 рік та основні завдання на перспективу

17 травня 2022 р. на базі Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків відбулось засідання Загальних зборів Відділення рослинництва Президії Національної академії аграрних наук України, на якому було розглянуто звіт щодо результатів наукової діяльності за 2021 рік. Попри складні умови, в онлайн-режимі до обговорення долучилися представники – директори, заступники директорів та провідні вчені практично всіх наукових установ, що входять до складу Відділення. 

У звіті було представлено результати досліджень наукових колективів установ НААН за основними напрямами – програмами наукових досліджень, по кожному з яких було докладно окреслено стан їхнього виконання та зазначено найвагоміші проміжні здобутки.

Особливу увагу було зосереджено на питаннях селекції та насінництва сільськогосподарських культур. Адже лише за минулий рік на державну науково-технічну експертизу науковцями НААН було передано понад 120 сортів та майже 100 занесено до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в Україні.

У процесі розгляду основних положень поточного звіту Відділення рослинництва, також було обговорено й низку інших важливих і нагальних питань, як-от особливості роботи наукових установ у воєнний час, зокрема на тимчасово окупованих територіях нашої країни, перспективи та конкурентоздатність закладів вітчизняної аграрної науки в умовах європейського наукового простору, з огляду на можливе набуття Україною статусу кандидата на членство в ЄС, кадровий потенціал системи НААН та стан підготовки спеціалістів через аспірантуру / докторантуру тощо.

Загалом обговорення звіту та інших поточних питань викликало значний інтерес і жваву дискусію серед учасників засідання. Були висловлені різнопланові думки, критичні зауваження та слушні пропозиції щодо вдосконалення подальшої роботи вітчизняних наукових установ у сучасних умовах. Зрештою, звіт Відділення рослинництва НААН за 2021 рік отримав високу позитивну оцінку всіх присутніх і був одноголосно схвалений та затверджений.