«Від теорії до практики»

04 липня 2017 р. на експериментальній базі НТЦ "Біоенергія" (м Борщів)  проведено науково-практичний семінар для спеціалістів науково-дослідних станцій НААН України, представників місцевого самоврядування з питань використання біомаси високопродуктивних біоенергетичних культур та органічних відходів переробки сільськогосподарської продукції для ефективної конвертації в енергію.

Мета семінару - продемонструвати переваги  виробництва енергії з біопалива в комунальній сфері та переконати місцеві громади у тому, що за цими проектами – економічні переваги, енергетична незалежність, створення нових робочих місць,  зміцнення міст та  регіонів загалом.

Ключові питання, що обговорювались на семінарі: 
• Особливості виробництва теплової та електричної енергії з відновлювальних ресурсів;
• Гарантії від держави та економічні стимули переводу газових котелень на біопаливо.
• Джерела фінансування «зелених» проектів та досвід роботи з міжнародними донорами та з проектами.
• Норвезький  та український  досвід  вирощування високопродуктивних енергетичних культур та використання біомаси для комунальної енергії.

В процесі проведення семінару відбулося ознайомлення з логістикою заготівлі біомаси та паливної щепи. Учасники семінару вивчали роботу твердопаливної котельні піролізного типу, що використовує в якості палива  паливну щепу та відходи деревопереробки для забезпечення теплом приміщення  Науково технічного центру площею до 1000  м2.

Вартість теплогенерації з паливної тріски в перерахунку на тонну умовного палива набагато дешевша від опалення газом. Основа теплопостачання в комунальній сфері України – близько 24 тис. невеликих і середніх котелень. За даними Мінрегіонбуду, близько 16 тис. з них працюють на газі, і, в основному, саме вони споживають біля 8 млрд. кубометрів природного газу, які витрачаються на нагрів води для комунальних потреб.

Захід  проводився за ініціативи та за підтримки Норвезько-українського проекту «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими ресурсами»  та   НТЦ «Біоенергія».