День поля по зерновим колосовим культурам

20 червня 2024 року на демонстраційному полігоні с. Ксаверівка-2 (ДП ДГ «Саливонківське») відбувся День поля «Використання вітчизняного інноваційного сортового ресурсу зернових колосових культур із застосуванням сучасних методів діагностики у рамках Зеленого курсу».
У заході взяли участь понад 140 людей, серед яких президент НААН Ярослав Гадзало, віце-президенти НААН, головний учений секретар, керівники та наукові співробітники наукових установ НААН, керівники і спеціалісти агрономічної служби (генетики, селекціонери та рослинники) фермерських господарств та підприємств різних форм власності. Активну участь у підготовці та проведенні Дня поля по секціях та за сферами наукових інтересів прийняли провідні науковці ІБКіЦБ.
Із вступним словом виступив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, який охарактеризував стан зернового господарства України і, зокрема, відмітив пріоритетність, завдання і основні напрями селекційної роботи з зерновими колосовими культурами.
Директор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків, віце-президент, академік НААН Микола Роїк  відмітив основні завдання Дня поля та маршрут руху в системі демонстраційних ділянок. Відзначив основні складнощі та надав рекомендації по догляду за посівами зернових колосових культур на останніх етапах органогенезу.
Програмою Дня поля було передбачено огляд демонстраційних ділянок сортів озимої пшениці, тритикале, жита, ячменю, ярої пшениці, вівса. За бажанням можна було ознайомитись із сортами та гібридами інших сільськогосподарських культур (кормові (однорічні та багаторічні трави),  круп’яні, олійні, біоенергетичні культури, соя, цукрові, кормові та столові буряки, соняшник, кукурудза, сорго, садівництво). До уваги науковців, освітян, виробничників були представлені сучасні методи діагностики та догляду за рослинами, зразки вітчизняної селекційної техніки.
Спектр сортів озимої пшениці, занесених до Реєстру сортів рослин України, представила зав. лабораторії селекції та насінництва пшениці озимої Білоцерківської дослідно-селекційної станції ІБКіЦБ, кандидат с.-г. наук Оксана Дубова – провідний селекціонер з селекції пшениці м’якої озимої. Зокрема, було відмічено, що навіть в екстремальних умовах вегетаційного періоду 2024 року сорти селекції Білоцерківської ДСС продемонстрували високу стійкість до основних хвороб пшениці (в тому числі до бурої іржі) та високу стійкість до вилягання рослин.
Зав. лабораторії фітопатології і ентомології ІБКіЦБ, доктор с.-г. наук, професор Василь Саблук надав  Результати обстеження озимих зернових культур на ураженість хворобами станом на 11.06.2024 р.

Фотозвіт