ЛАТВІЯ – НАДІЙНИЙ ПАРТНЕР УКРАЇНИ!
Невелика країна Латвія з населенням менше двох мільйонів демонструє непохитну прихильність і підтримку України не тільки в політичному й гуманітарному вимірах – а й охоче співпрацює в науковій сфері. У кінці січня співробітники інституту Олег Присяжнюк та Оксана Маляренко, які є співвиконавцями проєкту EURIZON Fellowship Project: Smart Fertilisation for Energy Plantation – Розумна система удобрення біоенергетичних плантацій, у рамках програми обміну персоналом EURIZON Staff Exchange Program, перебували з візитом у Латвії. Приймаючою стороною був Латвійський державний інститут досліджень у лісівництві Silava, давній партнер інституту, разом із яким за останні 3 роки було виграно 2 гранти на фінансування дослідницьких проєктів.
Команда українських науковців взяла участь у зустрічах із колегами в інституті-партнері, Інституті садівництва, Інституті досліджень та економіки сільського господарства та Центрі досліджень захисту рослин Латвійського університету наук про життя та технологій. У нас виявилося багато спільних тем для досліджень, і, що головне, є взаємне бажання й зацікавленість працювати й досліджувати разом. Під час зустрічей відчувалася підтримка українського народу й розуміння того, що на теренах України вирішується доля Європи. Неодновазово чулося: «Ви бороните всіх нас. Дякуємо вам!»
Дуже цікавими для українців були дослідні ділянки, а саме: ділянки рекультивації колишніх торф’яних розробок, покинуте місце видобування торфу, промислова ялинова плантація, дослідні плантації листяних видів дерев. Надзвичайно пізнавальною була поїздка до місця активного видобутку торфу та прогулянка заповідними водно-болотними угіддями.
Всі цілі візиту були успішно досягнуті. Українська команда здобула нові знання та ознайомилася з методами досліджень, які практикуються закордонними колегами, продемонструвала свої розробки. Було встановлено нові контакти для проведення спільних досліджень та підготовки спільних проєктних пропозицій, а в ході обговорення народилися цікаві ідеї для подальшого дослідження й розробки.