МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ПІДСУМКИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ "БЕТАІНТЕРКРОС" ЗА 2010 Р.»

В Інституті біоенергетичних культур та цукрових буряків 21 січня 2011 року відбулася міжнародна конференція з питання: «Підсумки виконання програми "БЕТАІНТЕРКРОС" за 2010 р.».
Були підведені підсумки виконання у 2010 році 16-го циклу програми "БЕТАІНТЕРКРОС". Ця програма започаткована і виконується з 1993 року як невід'ємна складова загальної селекційної програми зі створення гібридів на ЦЧС основі.

Для одержання нових експериментальних гібридів за програмою "БЕТАІНТЕРКРОС" використовували відібрані батьківські компоненти (44 номери з ЦЧС та 13 диплоїних і тетраплоїдних багатонасінних запилювачів).
У програмі вивчаються матеріали з цитоплазматичною чоловічою стерильністю вітчизняної селекції (підпрограма «Бетакрос») та зарубіжного походження (підпрограма «Інтеркрос»).
У 2010 році завершено 16-й цикл програми. Один цикл виконується впродовж трьох років (1-й, 2-й та 3-й етапи загального селекційного циклу). В перший рік на кожній селекційній станції (8 підрозділів) висівають в розмноженні всі залучені до програми однонасінні компоненти з ЦЧС та свої компоненти-запилювачі. Наступного року одержують насіння експериментальних гібридів. На третій, завершальний рік циклу, гібридні комбінації під шифрами висівають в екологічному сортовипробуванні на всіх дослідно-селекційних станціях (сім місць випробування).
Розшифровка номерів експериментальних гібридів проводиться на щорічній конференції учасників програми. Конференція затверджує результати випробування і перелік нових гібридів, рекомендованих для заявки на державне сортовипробування.
За результатами виконання завершеного у 2010 році циклу програми рекомендовано 23 гібриди, що за показником збору цукру з гектара перевищили стандарт (три гібриди) на 11-17%.