Про розвиток системи генетичних ресурсів рослин України
15 листопада 2024 року під егідою Національної академії аграрних наук України відбулось засідання № 4 Координаційного Комітету з питань розвитку системи генетичних ресурсів рослин України.
З вступним словом до учасників форуму звернувся директор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків, віце-президент, академік НААН Микола Роїк, який охарактеризував проблеми, етапи та перспективи подальшого розвитку проекту GRIN-Global.
З описом принципів формування національної колекції генетичних ресурсів виступив Віктор Рябчун – директор НЦГРРУ на базі Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва.
В обговоренні виступили учасники зібрання – представники селекційних установ, ботанічних садів, наукових підрозділів навчальних закладів, недержавних селекційних компаній, які сформулювали результати попередньої роботи по формуванню баз даних генетичних ресурсів рослин України.
Ксенія Докукіна представила склад робочої групи, яка буде займатися планом впровадження GRIN-Global. Зокрема, розглянуто можливі варіанти ведення GRIN-Global.
Також відбулось обговорення поданих ідей для співпраці з ФАО і підготовки до проведення комплексного навчання з питань функціонування СГРРУ в нових умовах.
Науково-дослідними установами НААН запропоновано проекти для співпраці з ФАО в наступні періоди, які включають зокрема пропозиції, подані від ІБКІЦБ по використанню генетичних ресурсів біоенергетичних культур, в тому числі міскантусу, для відновлення грунтів в зонах, які постраждали від військових дій.
Від Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків в роботі засідання прийняли участь заступник директора з науково-виробничої та фінансової діяльності Анатолій Борівський, зав. відділом селекції та насінництва сільськогосподарських культур Станіслав Орлов, зав. лабораторії селекції, біотехнології зернових і нішевих культур та генетичних ресурсів Вадим Чернуський.