Стан та перспективи розвитку тваринництва в мережі ІБКіЦБ

4 лютого 2020 року на базі ДПДГ «Шевченківське» під головуванням директора ІБКіЦБ, академіка Роїка Миколи Володимировича відбулась нарада-семінар за підсумками роботи мережі ІБКіЦБ в галузі тваринництва. Були присутні всі керівники дослідно-селекційних станцій та господарств мережі Інституту.
З аналізом ситуації в тваринництві за останні три роки виступив заступник директора з виробництва Інституту Тимошенко Сергій Михайлович.

Адміністрація інституту (зліва направо): 
Заступник директора інституту з наукової роботи, чл.-кор. НААН України Сінченко Віктор Миколайович,  
віце-президент НААН України, директор Інституту ІБКІЦБ  Роїк Микола Володимирович,
заступник директора інституту з виробництва Тимошенко Сергій Михайлович.

 

 

Директор ДГ "Шевченківське"Балагура Олег Вікторович, 
заступник директора з наукової роботи ДПДГ «Саливонківське» Кононюк Надія Олександрівна

 

Директор ДГ "Шевченківське" Балагура Олег Вікторович поділився певними досягненнями в роботі підприємства. В господарстві було запущено реконструйований племінний репродуктор  по вирощуванню білої великої породи свиней та їх гібридизації з іншими породами на вирощування молодняка або подальший його забій.

Дана ферма була облаштована спеціальними станками для свиноматок, які  мінімізують травмування поросяток після опоросу або безпосередньо під час нього. В наслідок такого підходу досягається максимальне збереження поголів'я з його подальшим цільовим використанням. Також значно спрощується робота працівників ферми, яким стало набагато простіше діяти під час випадків важкого опоросу, кастрації та інших обов'язкових процедур в процесі вирощування. Нова технологія дозволяє утримувати важливий температурний режим, потрібний для виживання та зміцнення поросят. Підвищується гігієнічність та запобігання корозії оснащення.  Чітке планування та системний підхід дають можливість прогнозувати всі етапи роботи, згідно технологічної карти в означені строки і отримувати максимальну результативність в діяльності племінного репродуктора.

О. В. Балагура зазначив, що господарство працює, удосконалюється і знаходить сили рухатися далі, не зважаючи на кризові настрої, нарікання на закриття установ та скорочення робочих місць і владну бездіяльність.