Відбувся Агрофорум «Українські крупи: гречка та просо»

3 серпня 2021 року в польових умовах «Виставково-інноваційного центру НААН» (с.Ксаверівка Друга) відбувся Агрофорум "Українські крупи: гречка та просо"

У заході взяли участь керівники, наукові співробітники та спеціалісти науково-дослідних установ НААН; керівники та спеціалісти агроформувань різних форм власності, представники агробізнесу та асоціацій, фермери, переробні підприємства, торгові мережі.

Вступне слово директора ІБКіЦБ НААН, академіка НААН Pоїка М.В. – звернення до учасників форуму та представлення інформації про стан та перспективи розвитку нішевих культур.
Директор Департаменту агропромислового розвитку Мінагрополітики Віштак Ігор представив інформацію про ситуацію зі збирання ярих зернових та зернобобових культур, у тому числі про перспективи забезпечення населення просяними культурами та гречкою.
Голова Міжнародної асоціації гречки Громовий С. М. охарактеризував стан та перспективи виробництва гречки, сучасні технології та шляхи виходу з критичного стану галузі.
Директор ННЦ «Інститут землеробства», академік НААН Камінський В.Ф. значну увагу приділив стану та перспективам розвитку прососіяння в Україні.
Учасники форуму обговорили низку проблем стосовно галузей гречко- та прососіяння.
«Сучасні доробки щодо збільшення медозбору і запилення гречки». Постоєнко В. О., директор ННЦ «Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича», доктор с.г. наук.
Виклики сьогодення від виробника круп. Досвід « Білоцерківхлібопродукт» та TМ «Сквирянка». Генеральний директор ТОВ «Білоцерківхлібопродукт», заслужений працівник с.г. Шилов І. П.
Кабанець В. М., директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН
Стартап проекту «Українські крупи». Модель реалізації проекту на бізнес-засадах інноваційної біоекономіки. Володін С. А., директор Інституту інноваційної біоекономіки, д-р економічних наук, член-кореспондент НААН.

Під час практичної частини Агрофоруму відбувся огляд демонстраційних ділянок сортів проса та гречки.
В демонстраційному розсаднику представлені сорти проса Веселоподільської ДСС ІБКіЦБ НААН: Полто, Денвікське, Скадо, Олітан, які показали відмінні господарські показники.

Учасники форуму прийняли рішення про необхідність створення кластеру виробників, переробників та продавців виробів з гречки, проса та інших круп’яних культур з метою здешевлення виробів для населення.

ФОТОЗВІТ